Chomu, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08AGBPS2890K1ZX
Call 08043830042 87% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Kettle Capacity | 6 oz |
| Capacity | 200 gram/batch |
| Mounting Type | Cart Mounted |
| Operation | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Usage | Commercial |
| Power | 1000 W |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Power Consumption | 1.3kw |
| Power Source | Eletric |
| Capacity(Kg/Hr) | 10 kg |
| Material | Ms with powder coating |
| Voltage | 220 |
| Frequency | 50 |
| Features | Iner light with hotcase |
| Surface Finish | SS |
| Warranty | 1 year |
| Packaging Size | Cartoon packing |
| Packaging Type | Cartoon |
Prices Will Vary According to the product , Please Connect for More Details for Purchasing, We Have Good Quality of product.
View Complete details