Chomu, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08AGBPS2890K1ZX
Call 08043830042 87% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Fuel Type | LPG Gas |
| Capacity | 200 L |
| Tandoor Size | 30x30 in |
| Outer Body Material | Stainless Steel |
| Shape | Square |
| Burner Type | Single Burner |
| Usage Area | Restaurant, Catering, Dhaba, Hotel |
| Type | Gas Tandoor |
| Height | 3 Feet |
| Top Material | Porcelain Clay |
| Country of Origin | Made in India |
| HTS BRAND | All india delivery |
Prices Will Vary According to the product , Please Connect for More Details for Purchasing, We Have Good Quality of product
View Complete details
Product Brochure
| Body Material | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Fuel Type | Charcoal |
| Tandoor Size | Large |
| Power Source | Charcoal |
| Shape | Round |
| Installation | On Castor Wheels |
| Capacity | 200 L |
| Country of Origin | Made in India |
| 24 "Round tandoor | All india delivery |
| Inner Pot Material | Clay |
Prices Will Vary According to the product , Please Connect for More Details for Purchasing, We Have Good Quality of product
View Complete details
Product Brochure
| Fuel Type | Charcoal |
| Type | Charcoal Tandoor |
| Tandoor Size | 36x36 in |
| Body Material Grade | SS 202 |
| Top Material | Kaolin Clay |
| Height | 3 Feet |
| Shape | Square |
| Usage Area | Restaurant, Catering, Hotel, Food Truck, Dhaba |
| Mounting Type | With Wheels |
| Capacity | 200 Litre |
| Weight | 200 kg |
| Mount Type | Floor Mount |
| Usage/Application | For Commercial Use |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details