Chomu, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08AGBPS2890K1ZX
Call 08043830042 87% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Power | 1 HP |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Cutting Capacity | 30 kg per hour |
| Usage/Application | Restaurant |
| Color | White |
| Body Material | Stainless Steel |
| Cutting Method | Dice |
| Blade Type | Drum Blade |
| Phase | Single Phase |
| Capacity | Upto 50 kg/hr |
| Product Code | Dry fruit tukra machine |
| Motor HP | 1 HP with gear box |
| Surface Finish | SS |
| Material | SS |
| Weight | 30kg |
| Power Source | Eletric |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details