Chomu, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08AGBPS2890K1ZX
Approx. Rs 18,499 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Power Source | Electric |
| Type of Pizza Oven | Single Deck 1 Tray |
| Number of Decks | Single |
| Baking Surface | Stone |
| Number Of Deck | 1 Deck |
| For Baking | Pizza |
| Size | Small/Mini |
| Operation Type | Automatic |
| Oven Structure | Deck |
| Pizza Capacity (per deck) | 6 Pizzas |
| Tray Size (inch) | 16x24 |
| Usage/Application | Hotels & Restaurant |
| Body Material | Stainless Steel |
| Door Type | Single Door |
| Portability | Portable |
| Power Consumption (KW) | 3 KW |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Size/Dimension | Stone size.- 17"x25" |
HTS Electric pizza capacity 6 pizza 8" and stone base pizza oven with glass door and iner chamber lighting. Heating tools and systems is largest manufacturers and trading in jaipur Rajasthan India. HTS manufacturers of more others type pizza oven as gas ,wood fire pizza oven, conveyor pizza oven.
Explore More Products
© Heating Tools & Systems. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited