Chomu, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08AGBPS2890K1ZX
Call 08043830042 87% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Usage | Commercial |
| Production Capacity | 10 kg/hr |
| Heating Type | Herter |
| Snacks Type | Corn |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Commercial |
| Kettle Capacity | 10 kg |
| Body Material | MS With SS Contact |
| Material | Glass |
| Capacity(Kg/Hr) | 10 kg |
| Brand | HTS BRAND |
| Voltage | 220 |
| Packaging Type | Cartoon box |
Prices Will Vary According to the product , Please Connect for More Details for Purchasing, We Have Good Quality of product.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Number of Tiers | 3 Tier |
| Capacity | 4 lyer |
| Body Material | Stainless Steel |
| Usage | Home Use, Event Rental, Restaurant, Hotel, Catering |
| Power Rating | 200–400 W |
| Control Type | Thermostat |
| Brand | HTS |
| Color | White |
| Material | SS |
| Layers | 4 |
| Number Of Layer | 4 |
| Packaging Type | Cortoon |
| Power | 1 5kw |
| Rated Frequency | 50 |
| Voltage | 220 |
Prices Will Vary According to the product , Please Connect for More Details for Purchasing, We Have Good Quality of product.
View Complete details
Product Brochure
| Capacity Per Batch | 15 kg |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Motor Power | 1HP |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Type | Batch Type |
| Usage/Application | Commercial |
| Power Rating | 1 HP |
| Body Material | Stainless Steel |
| Peeler Material | Roller Brush |
| Peeling Method | Drum Type |
| Material | Stainless Steel |
| Electricity Phase | Single Phase |
| Brand | HTS |
| Country of Origin | Made in India |
| Havy duty machine with ss jali | All india delivery |
Prices Will Vary According to the product , Please Connect for More Details for Purchasing, We Have Good Quality of product
View Complete details